توکسین بایندر
حساب کاربری | عضویت
امروز: ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير


زرین بایندر

زرین بایندر نوعی افزودنی خوراک دام، طیور و آبزیان با منشا معدنی می باشد که عمدتا به منظور بهبود کیفیت پلت(کاهش خاکه و افزایش استحکام پلت) و جذب سموم قارچی و سایر سموم(مانند بقایای سموم ارگانو فسفره) طبق نظر کارشنایان تغذیه بین 0/5 تا 3 % جیره به کار می رود. زرین بایندر علاوه بر داشتن خواص پلت بایندری و توکسین بایندری، موجب بهبود ضریب تبدیل، کاهش رطوبت بستر، کاهش بوی نامطبوع در سالنهای پرورش، کنترل آمونیاک و.... می شود که هر یک در جای خود به تفصیل توضیح داده خواهد شد. زرین بایندر محصول یک دهه تحقیق، کار، تلاش علمی و تجربه عملی و محصولی است که همواره رو به رشد و پیشرفت است.
ماده اصلی تشکیل دهنده زرین بایندر، مخلوطی از آلومینیوم سیلیکات ها با خلوص بالا و فرآوری حرارتی ویژه و با اندازه ذرات کوچکتر از 37 میکرون می باشد. از خواص ممتاز زرین بایندر می توان به خلوص بالا، ثبات کیفیت، پویایی و رو به رشد بودن محصول، کنترل کیفی منظم، اثبات علمی اثرات مفید زرین بایندر در قالب طرح های تحقیقاتی و پشتوانه قوی علمی و از همه مهم­تر داشتن مشتریان بزرگ و عمده در سراسر کشوراشاره کرد. علت گسترش استفاده از زرین بایندر در بین تولیدکنندگان بزرگ و با تجربه در سراسر ایران به استفاده از بهترین معادن و با کمترین غلظت عناصر سنگین، کنترل کیفی منظم محصول، مشتری مداری و از همه مهمتر ایجاد اطمینان به محصول در بین مشتریان می باشد که این خود حاصل تکیه بر تحقیقات علمی و مطالعات دانشگاهی و بهره مندی از راهنمایی های ارزشمند اساتید بزرگوار رشته های مرتبط با صنعت دامپروری کشور می باشد.
هم چنین مقایسه زرین بایندر با محصولات معتبر خارجی نشان داده است که زرین بایندر دارای همان کارایی و کیفیت می باشد و حتی در برخی از موارد عملکرد بهتری نسبت به محصولات مشابه خارجی دارد. این در حالی است که قیمت زرین بایندر حداقل 20 برابر ارزانتر از این محصولات خارجی می باشد و یک محصول کاملا کاربردی برای شرایط کنونی صنعت دام و طیور کشور می باشد.

آخرین اخبار
  برگزاری همایش فعالان صنعت دام و طیورشمال کشور در بابلسر
گروه ویوان سمینار ویژه فعالان صنعت دام وطیور شمال کشور در بابلسر برگزار نمود. در این گردهمایی جناب آقای دکتر حسینی عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و جناب آقای دکتر مختاری عضو هیات علمی دانشگاه و رایزن همکاریهای علمی و آموزشی به ایراد سخنرانی پرداختند.

  مصاحبه مدیرعامل گروه ویوان با رادیو اقتصاد
مهندس احسان میرزاده ساعت 9 صبح روز جمعه 17شهریور 1396 با رادیو اقتصاد گفتگو خواهند نمود.

  حضور گروه ویوان در نمایشگاه بین المللی استان اصفهان
گروه ویوان در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی دام، طیور و آبزیان اصفهان میزبان فعالان صنعت دامپروری و مرغداری از سراسر کشور بود.

مقالات
  اهمیت استفاده از زرین بایندر در تغذیه طیور
زرین‌بایندر به عنوان اولین توکسین بایندر و پلت بایندر معدنی در ایران، و دارای پشتوانه ی علمی گسترده تا کنون در چندین پایان نامه و طرح تحقیقاتی از لحاظ خاصیت توکسین بایندری مورد ارزیابی قرار گرفته و نسبت به جذب آفلاتوکسین ها بسیار اختصاصی عمل می کند، به طوری که تا کنون هیچ یک از موادی نظیر زغال اکتیو، دیواره ی مخمر، ترکیبات گیاهی و .... نتوانسته اند در جذب آفلاتوکسین ها با آن رقابت کنند.

  اهمیت استفاده از زرین بایندر در طرح های پرواربندی
امروزه بخش قابل توجهی از نیاز کشور به گوشت قرمز از طرح‌های پرواربندی فشرده تأمین می‌شود. یکی از مواد متراکم در تغذیه‌ی دام‌های پرواری منابع پروتئینی می‌باشد که استفاده‌ی بهینه از پروتئین خام و مخصوصاً NPN (نیتروژن غیر پروتئینی) می‌تواند هم از نظر اقتصادی و هم از نظر عملکرد دام حائز اهمیّت باشد.

  آلاینده ها و سموم موجود در خوراک حیوانات (بخش دوم)
خوراک حیوانات و علوفه های مورد استفاده در سراسر جهان، محتوی رنج وسیعی از مواد آلاینده و مواد سمی هستند که این مواد می توانند منشأ طبیعی داشته و یا حاصل فعالیت های بشری باشند.

  آلاینده ها و سموم موجود در خوراک حیوانات (بخش اول)
خوراک حیوانات و علوفه های مورد استفاده در سراسر جهان، محتوی رنج وسیعی از مواد آلاینده و مواد سمی هستند که این مواد می توانند منشأ طبیعی داشته و یا حاصل فعالیت های بشری باشند.

  فواید کاربرد بنتونیت فرآوری شده ی حرارتی ((زرین بایندر)) در تغذیه آبزیان
با توجه به آنچه در رابطه با استفاده از بنتونیت در جیره ی آبزیان به ویژه قزل آلا گذشت، کاربرد این ماده در جیره ها هم از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و هم از لحاظ کمک به سلامت عمومی جامعه و تأمین غذای سالم، اما در انتخاب بنتونیت مورد استفاده حتماً باید به نکاتی چند توجه نمود تا نتیجه ی مطلوب حاصل گردد.

  دریافت مقاله مربوط به تاثیر زرین بایندر بر عملکرد جوجه های گوشتی-زبان انگلیسی
دریافت مقاله مربوط به تاثیر زرین بایندر بر عملکرد جوجه های گوشتی-زبان انگلیسی

  پرورش اسب
نکات مهم در نگهداری و پرورش اسب ها

  آلومینوسیلیکات ها
آلومینوسیلیکات ها و بنتونیت

  مواد ضد تغذیه ای و مایکوتوکسین ها
مواد ضد تغذیه ای موجود در مواد خوراکی و مایکوتوکسین ها(سموم قارچی)

  اثرات تغذیه ای سموم ارگانوفسفره (فوزالون و دیازینون) در دام
تأثیر آفت‌کشهای ارگانوفسفره در مواد خوراکی، بر اکوسیستم شکمبه، عملکرد و متابولیت‌های خونی نشخوارکنندگان و میزان انتقال آن در فرآورده‌های دامی با و یا بدون زریّن‌بایندر(بنتونیت سدیمی با فرآوری خاص حرارتی)

لینک ها

 
گستره ی کاربرد محصولات
           
 
خوراک دام
  خوراک طیور   خوراک آبزیان   تولید کود کشاورزی   ایزوگام   حفاری   ارت


صفحه اصلی   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   اخبـــار   |   گالری تصاویر

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت زرین خاک قاین می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال